Σάββατο 14 Μαΐου 2016

"Ποιαααα....β;;;;;" στην Α2 ο Ορφέας Ν.Αμισσού

Άνοδος με διπλό για τον Ορφέα

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΡΥΣΑΣ - ΟΡΦΕΑΣ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ 0 - 3

Σε ένα παιχνίδι που παιζόταν η άνοδος στη νεοσύστατη Α2 κατηγορία, ο Ορφέας ήθελε μόνο τη νίκη για να ανέβει σίγουρα στην επόμενη κατηγορία και να μη μπλέξει με κομπιουτεράκια σε αντίθετο αποτέλεσμα. Για την ιστορία πάντως ακόμη και με ήττα σήμερα, όπως ήρθαν τα  υπόλοιπα αποτελέσματα έπαιρνε το εισιτήριο της ανόδου. Η ομάδα από το ημίχρονο κιόλα βρέθηκε προηγούμενη με 0-2, χάρις τα γκολ των Τριανταφυλλίδη και Μπατζακίδη. Ενώ νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε διαστάσεις στη διαγραφόμενη νίκη της με ένα ακόμη τέρμα αυτή τη φορά με σκόρερ τον Γιώργο Φλώρο. Τώρα είναι ώρες χαράς για την διοίκηση, τον προπονητή και τους παίκτες. Ο απολογισμός της καθόλα επιτυχημένης φετινής σεζόν, καθώς και ο προγραμματισμός για την νέα σεζόν θα γίνει τις επόμενες ημέρες.

Οι έντεκα του Ορφέα: Τογγουλίδης Γ., Μπατζακίδης, Κανατσίδης, Τσαντίδης, Καραγιαννίδης, Τριανταφυλλίδης, Τογγουλίδης Α., Φλώρος, Αθανασόπουλος, Πασχαλίδης, Χατζηανδρέου.
Αγωνίστηκαν και οι: Σπυρίδης, Κούστας, Γερασούδης